środa, 3 lipca 2013

Lubicie Sudomax? Poznajcie FLODOMAX.

Recenzje Sudomaxu widywałam na wielu blogach, wiem więc, że jest to krem znany i lubiany. Lecz teraz nie kupimy go już w sklepach - krem zmienił nazwę na Flodomax. Czy zmienił się jego skład lub przeznaczenie? Zapraszam do przeczytania notki informacyjnej.Co to jest krem FLODOMAX?
Krem FLODOMAX to niezwykle delikatny, hipoalergiczny i antybakteryjny krem ochronny, stworzony z myślą o wyjątkowo delikatnej i "bezbronnej" skórze - skórze małego dziecka. Krem przeznaczony jest przede wszystkim do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry w miejscach podrażnionych oraz w tzw. strefie okołopieluszkowej.
Krem FLODOMAX może być stosowany również przez dorosłych.

Dla kogo jest przeznaczony?

Krem FLODOMAX przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Dzięki trosce o zachowanie jego hipoalergiczności zapewnia doskonałą ochronę wyjątkowo wrażliwej skórze.
Przeznaczony jest do ochrony przed podrażnieniami występującymi w strefie okołopieluszkowej oraz dla osób mających problemy ze skórą trądzikową. Doskonale się sprawdza przy defektach estetycznych i podrażnieniach skórnych występujących w wyniku ucisku w przypadku długotrwałego przebywania w pozycji leżącej lub przy nietrzymaniu moczu.

Dlaczego warto stosować FLODOMAX?

FLODOMAX to produkt opracowany ze szczególną troską o delikatną skórę. Chcąc zapewnić jej jeszcze lepszą ochronę i bezpieczeństwo, w produkcie FLODOMAX zrezygnowano z zastosowania niektórych substancji obecnych w innych produktach. Krem nie zawiera parabenów, PEG-ów, sztucznych kompozycji zapachowych a także alkoholu benzylowego, benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu o właściwościach uczulających, które często są stosowane w kremach dostępnych w sprzedaży.Na co pomaga FLODOMAX?

Krem FLODOMAX został stworzony dla ochrony szczególnie delikatnej skóry dziecka narażonej na otarcia i zaczerwienienia spowodowane używaniem pieluszek. Może on być również stosowany do łagodzenia skutków odparzeń i odmrożeń oraz niekorzystnych dla skóry skutków długotrwałego ucisku związanego z przewlekłym przebywaniem w pozycji leżącej. Stosuje się go również do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i zaczerwienień.
Składniki kremu FLODOMAX posiadają właściwości łagodzące otarcia i zaczerwienienia naskórka oraz zmniejszające skłonność do ich powstawania. Wspomagają i przyspieszają proces regeneracji, zmiękczają i wygładzają skórę, czyniąc ją bardzie elastyczną a przez to bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Jak długo można go używać?

Krem należy stosować w zależności od potrzeb. Regularne stosowanie kremu, nawet po ustąpieniu objawów, chroni przed ich nawrotami.


Czym się różni od innych kremów?

Krem FLODOMAX jest produktem POLSKIM.
Dzięki wysokiej klasy specjalistom uczestniczącym w opracowaniu receptury, produkt FLODOMAX powstał w oparciu o najnowsze osiągnięcia z dziedziny farmacji i kosmetologii, oraz w oparciu o aktualną wiedzę z zakresu różnic w budowie anatomicznej skóry dzieci (szczególnie niemowląt) i dorosłych (a co za tym idzie w metaboliĄmie składników kosmetycznych).
Ze względu na większą podatność skóry dziecka na podrażnienia i uszkodzenia mechaniczne oraz większą przepuszczalność dla substancji obcych, krem zawiera szereg składników, których nadrzędnym celem jest ochrona oraz w razie zaistnienia takiej konieczności , również uszczelnienie naturalnej warstwy lipidowej skóry dziecka, stanowiącej barierę chroniącą przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Warstwa ta u dzieci jest słabiej rozwinięta, może być też uszkadzana w wyniku podrażnień mechanicznych lub stosowania nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji lub mycia.
Dobór surowców do kremu FLODOMAX był wnikliwie analizowany tak, aby zapewnić mu jak najwyższą skuteczność. Zrezygnowano w nim z zastosowania ( występujących niejednokrotnie w produktach dla dzieci ) parabenów, PEG-ów, sztucznych kompozycji zapachowych, a także alkoholu benzylowego, benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu oraz innych składników o właściwościach uczulających.

FLODOMAX dla dorosłych?

FLODOMAX może być stosowany przez osoby dorosłe:
- przy skórze trądzikowej,
- odparzeniach,
- otarciach i skaleczeniach,
- poparzeniach i podrażnieniach skóry.

Krem FLODOMAX polecany jest również dla osób o "słusznej posturze" ciała, u których długotrwałe przyleganie fałdów skórnych prowadzi do powstawania odparzeń.

Więcej informacji o kremie znajdziecie na stronie: flodomax.pl

Skład INCI:

11 komentarzy:

 1. pierwszy raz widze, zaciekawiłaś mnie ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. ten krem przyda sie w każdym domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie miałam okazji używać tego produktu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wypróbowac, bo przydaje się do wielu rzeczy.

   Usuń
 4. Nasza rodzina kocha ten krem ;) piękne fotki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. lubie ten kremik..jest wspanialy i wielofunkcyjny

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne działanie, jak widać bardzo przydatny, choćby na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sudomax nigdy nie był u mnie stosowany należę do tych szczęściar które nie mają kłopotów z wypryskami.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki Waszym komentarzom blogowanie sprawia mi wiele radości :)

Dziękuję za każdą opinię - Wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

Zawsze też odwiedzam i czytam blogi swoich komentatorów.