piątek, 13 lutego 2015

Czy wiesz, że w Indiach porzuca się dzieci tylko przez ich płeć?

Niedawno nawiązałam współpracę z firmą Diadem, produkującą kosmetyki kolorowe. Do testów wybrałam trzy cienie, i już za kilka dni przedstawię Wam moją opinię na ich temat oraz kilka swatchy pokazujących, jak w rzeczywistości wyglądają kolory. Zanim jednak do tego przejdziemy, chciałabym opowiedzieć Wam o ciekawej i szlachetnej akcji zainicjowanej przez firmę Diadem.Dwie godziny edukacji

Przerażający fakt: w krajach trzeciego świata co roku tysiące dziewczynek zostaje porzuconych wyłącznie ze względu na swoją płeć. Dzieje się to przez naciski lokalnego środowiska oraz przez fakt, że kobiety mają utrudniony dostęp do edukacji i możliwości rozwoju, a co za tym idzie - w dorosłym życiu nie mają szans na samodzielność i niezależność ekonomiczną. Mała dziewczynka postrzegana jest jako nic więcej, tylko ciężar dla swoich rodziców.

Firma Diadem, we współpracy z organizacjami non-profit na całym świecie stworzyła inicjatywę, która ma na celu walkę z przyczynami tego zjawiska. Najbardziej skuteczną formą zmiany sytuacji jest opieka i edukowanie dziewczynek, tak by wzbudzić w nich pasje oraz dostarczyć niezbędnej wiedzy i umiejętności, które pozwolą na zawodową samowystarczalność. 

Każdy zakupiony kosmetyk finansuje dwie godziny takiej edukacji - jedna z nich dotyczy ogólnej, szkolnej wiedzy, którą zdobywa dziecko; druga zaś to zajęcia praktyczne dla jego matki, przyuczające do wykonywania zawodu (makijaż, fryzjerstwo, krawiectwo), pozwalające na poprawę statusu materialnego.

Moim zdaniem

Dla człowieka z naszego kręgu kulturowego nie do pomyślenia jest, by porzucić własne dziecko - z jakiegokolwiek powodu - a już z pewnością ze względu na płeć. Nie chcę jednak skupiać się na ocenie moralnej tego zjawiska - zapewne dla każdej z nas będzie ona jednoznaczna. Cieszę się, że są ludzie, którym los kobiet nie jest obojętny i nawet będąc na drugim końcu świata pragną zrobić coś, co przyniesie nadzieję na zmianę.

Co jakiś czas zdarza się, że któraś z dużych firm zaangażuje się w działania charytatywne. Oczywiście, bardzo dobrze że się to dzieje - i równie oczywiste jest to, że oprócz szlachetnych pobudek stoi za tym myśl marketingowa, mająca na celu zwiększenie zainteresowania produktami i poprawę reputacji danej marki. W tym przypadku mamy do czynienia z marką mniej znaną, polską, która powstała w latach dziewięćdziesiątych jako niewielka firma, produkująca kosmetyki do makijażu. Zainteresowanie losem kobiet w krajach trzeciego świata pojawiło się w 2012 roku, gdy Mateusz Krempa, dyrektor marketingu Diadem opowiedział o swoim wolontariacie w Indiach. Firma postanowiła zareagować i podjąć kroki, by stworzyć szansę na zmianę sytuacji tamtejszych kobiet. Dlatego dla mnie Inicjatywa 2H jest przekonująca i szczera. Bardzo Was zachęcam do jej wsparcia. Zwłaszcza, że kosmetyki tej firmy zadowalają jakością i starannością wykonania - ale o tym w recenzji, którą zobaczycie już niedługo :)

Więcej o sytuacji kobiet w Indiach z perspektywy wolontariusza możecie przeczytać tutaj:

36 komentarzy:

 1. Nie wyobrażam sobie porzucić własnego dziecka. Niektórzy ludzie oddaliby majątek aby mieć własne dziecko, a nie mogą. Dobrze,że są takie akcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko sobie to w ogóle wyobrazić, niezaleznie od przyczyn...

   Usuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa z tymi kosmetykami:)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo potrzebna akcja. dzięki, że się dzielisz! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. piekna akcja:)byle takich wiecej

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dość, że można ładnie wyglądać to i pomóc innym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Diadem ma u mnie plus. Ta akcja jest mega.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Nie dość, że fajne kosmetyki, to jeszcze szlachetny cel.

   Usuń
 7. Ciekawa akcja. Sama uczestniczę w wielu podobnych, wierząc, że tak jest:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej firmy akurat mam zaufanie, że naprawdę pomagają.

   Usuń
 8. Również popieram tę akcję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Każda tego typu inicjatywa zasługuje na pochwałę i poparcie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto kupić te kosmetyki, chociażby żeby wesprzeć taką wspaniałą akcję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Inicjatywa jest godna uwagi i pochwały dla firmy. Dodatkowo kosmetyki Diadem są cudowne ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ja je bardzo lubię, przed tą współpracą zetknęłam się z kilkoma produktami i mam na ich temat bardzo dobre zdanie.

   Usuń
 12. Każda taka akcja jest godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Strasznie mi się ta akcja podoba !

  OdpowiedzUsuń
 14. kiedyś zetknęłam sie z tą akcją! Szczytny cel!

  OdpowiedzUsuń
 15. akcja bardzo szlachetna i oby ich więcej było!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi zwróci uwagę na ten problem.

   Usuń
 16. To straszne, że na świecie dzieją się takie rzeczy ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, to nie do uwierzenia...

   Usuń

Dzięki Waszym komentarzom blogowanie sprawia mi wiele radości :)

Dziękuję za każdą opinię - Wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

Zawsze też odwiedzam i czytam blogi swoich komentatorów.